• pre zákonných zástupcov predškolákov žijúcich v zahraničí

Pre dieťa, ktoré do 31. 08.2024 dovŕši 5 rokov veku a má trvalý pobyt na Slovensku, ale žije v zahraničí,  je predprimárne vzdelávanie povinné.

Zákonní zástupcovia sú povinní zapísať svoje dieťa na predprimárne vzdelávanie do materskej školy na Slovensku, aj keď navštevuje materskú školu v zahraničí, do 30.06.2024.

Povinné predprimárne vzdelávanie dieťa plní v materskej škole v obci, v ktorej má trvalý pobyt, ak zákonný zástupca pre dieťa nevyberie inú materskú školu.

Prihlášku si môžete vypísať elektronicky na našej web stránke www.mstrstena.edupage.org, v záložke "O škole".

Ďalšie informácie na tel. čísle: 0910 906 492, email: skolkatrs1@orava.sk